Meeli Laane leinakool

Leina täiendusõpe

Leina täiendusõpe jaguneb kaheks pika-ajaliseks õppeks:

• Leina baasõpe
    “Traumateadlik leinatoetus”
  • Leina jätkuõpe
    “Sertifitseeritud leinanõustaja”

Täiendusõpe on praktiline oskuste õpe. Teoreetilised teadmised omandatakse iseseisva õppena leina e-keskkonnas.

õppe programmi
baasõpet
akt
leinanõustamise õpet
akt
leina täiendusõpet kokku
kuud

Leina täiendusõppes

omandad põhjalikud teadmised leinast

õpid praktilisi oskuseid

saad ligipääsu õppematerjalidele

järjepidev areng ja enesehoid

Leina baasõpe "Traumateadlik leinatoetus"

Baasõpe on avatud kõikidele soovijatele, sõltumata erialast ja väljaõppest.

Baasõppes omandab osaleja järgmised teadmised ja oskused:

• leina- ja trauma sümptomite tuvastamine
  • turvalise, toetuse vastuvõtmist toetava kontakti loomine ja hoidmine leinava inimesega
  • leinaprotsesside mõistmine ja leina normaliseerimine
  • leinava inimese närvisüsteemi reguleerimise toetamine
  • leinava inimese toetamise baasoskused

Baasõppe järgselt on võimalik jätkata Sertifitseeritud leinanõustaja õppes. Jätkuõppega liitumine toimub intervjuu alusel.

Leina jätkuõpe "Sertifitseeritud leinanõustaja"

Jätkuõppes osalemise tingimused:

• leina baasõpe on läbitud
  • kõrgharidus omandamisel või omandatud
  • intervjuu on edukalt läbitud

Jätkuõppe läbinud osaleja:

• rakendab leinakeskseid nõustamisoskuseid, sh professionaalset kohalolu intensiivsetes leinaprotsessides, leinaja närvisüsteemi reguleerimist toetades
  • rakendab leina- ja traumateadlikke meetodeid vastavalt kliendi eripäradele ja vajadustele

Sertifitseeritud leinanõustaja oskab:

• toetada leinas inimest, sh
    • traumaatiline lein
    • komplitseeritud ja pikaleveninud lein
    • varased traumad
    • varasemalt diagnoositud depressioon
  • luua turvalise ruumi leinava inimese tunnete ja mõtete väljendamise toetamiseks
  • eristada kriisisekkumist leinanõustamisest
  • on läbitöötanud oma leinaprotsessid sügavuti
  • on teadlik enda leina mõjust nõustamisel ja oskab vajadusel enda protsesse teadlikult juhtida, kui need nõustamise ajal käivituvad

Leinanõustamise täiendusõpe alustab septembris, 2024.

Osalejate tagasiside

Olen ise olnud sügavas leinas pikka aega, tahan olla parem ka leinatöös, sest olen kogenud, et minu varasemad teadmised ei töötanud. Koolitus pani mind leinale uutest vaatenurkadest vaatama. Koolitusel saad endast paremini aru ja oled väga hoitud!
Maire
Vaimse tervise spetsialist
Otsustasin osaleda, et toime tulla iseenda elus toimuvate muutustega. Tundsin, et ei oska käituda, kui inimene on kellegi kaotanud, see tekitas minus stressi. Leinakoolis õppimine on muutnud vaateid elule laiemaks ja rikkamaks. Olen leidnud uusi tuttavaid ja mõnusa tugigrupi. Leinakoolis õppides oled toetatud ja hoitud. Oma kogemusest võin öelda, et su elu ja vaated muutuvad sallivamaks ja ennast toetavamaks.
Heli
Õpetaja
Otsustasin osaleda antud koolitusmoodulil sellepärast, et saada oma tööriistakohvrisse juurde tööriistu, mida klientidega kasutada. Olulisimad teadmised/oskused, mille täiendusõppest sain, olid leina läbitöötamine ja uskumustega tegelemine.
Irma Nool
Coach

Ole Sinagi maailma muutja ja muuda inimeste elu läbi omandatud teadmiste ja oskuste!

Täiendusõppe läbiviija ja koolitaja

Meeli Laane

Leinanõustaja ja Leinakooli asutaja

Meeli Laane on traumateadlik leinanõustaja ja Leinakooli asutaja. Meeli on töötanud 7 aastat erapraksises leinanõustajana, toetades loomuliku leina protsesse ja ka traumaatilise ning komplitseeritud leinaga toimetulekut. Meeli edendab leinateadlikkust lisaks meedia vahendusele ka läbi spetsialistide koolitamise nii Eestis kui mujal. Taustalt on Meeli akrediteeritud transpersonaalne psühhoterapeut, täiendades ennast Tartu Ülikooli Psühholoogia instituudis. Leina, trauma ja psühholoogia koolkondade valdkonnas on Meeli täiendanud end peamiselt Inglismaal ja USAs. Meeli on The Grief Recovery Method tippspetsialist.

Leinani jõudis Meeli läbi isikliku leinakogemuse, mis andis tõuke leinaprotsesse lähemalt uurida ja ennast täiendada selles valdkonnas. Tänaseks on leinateadlikkuse edendamine Meeli missioon, mida ta annab edasi läbi Leinakooli, leinaspetsialistide toetamise ning leina-alase rahvusvahelise võrgustiku edendamise.

Võta ühendust leinakooliga