fbpx

Leinatoetajad

Leinatoetaja on inimene, kes aitab Sul leinas kogeda, et oled mõistetud ja kuuldud, ka siis, kui keegi teine seda ei tee.

Leinatoetaja* on väljaõppe läbinud spetsialist, kes pakub leinas esmast tuge leinajale.
Leinatoetaja ülesanne on kuulata empaatiliselt ja hinnanguvabalt tuge vajavat inimest ning jõustada leinatöö läbimist läbi omandatud teadmiste ja oskuste.

Leinatoetaja poole soovitame pöörduda esimese sammuna abi saamiseks.

Tihtipeale piisab Leinatoetaja teadmistest ja oskustest, et kogeda vajalikku toetust ja mõistmist leinas, mis aitab leida jõudu eneses, et rasketest aegadest läbi minna.

Komplitseeritud leina või/ja traumakesksete kaotuste korral soovitame pöörduda Leinanõustaja või Leinateadliku psühholoogi/psühhoterapeudi poole. Kui endal on keeruline hinnata, kelle poole esimesena pöörduda, kirjutage info@leinakool.ee või alustage Leinatoetajaga kohtumisega.

*Leinatoetaja on Meeli Laane Leinakooli Leina täiendusõppe I taseme läbinud inimene, kes on omandanud leinaja toetamise alusoskused ja -teadmised.

Leinatoetuse spetsialisti täiendusõppe läbinud Leinatoetajad:

I lend, lõpetas Jaanuar, 2024

  1. Karmen Koppel
  2. Katrin Teffo
  3. Kristiina Kase
  4. Külly Kivimurd
  5. Liina Vulla
  6. Mart Martma
  7. Merike Minlibajeva
  8. Riina Tenno

Tutvu Leinatoetajatega lähemalt

Karmen Koppel
E-post: koppelkarmen4@gmail.com
tel: 5087138
Asukoht: Pärnu

Lisainfo

Töö: töötan anestesioloogi ja intensiivraviarstina. Samuti tegelen haiguspuhuse toitmisraviga. Ülikooli ajal olen töötanud ka hooldaja ja õena.

Leinatoetus: planeerin Pärnus pakkuda leinatoetust lapse kaotanud vanematele.

Enesetutvustus: Olen leinaja toetamiseni jõudnud läbi oma lapse surma, otsides esmalt mõistmist ja abi iseendale. Samuti puutun tööga seotult kokku raskete kaotustega, milles on vaja oskust inimesi toetada. Oman pikaaegset kogemust ka erivajadusliku lapse kasvatamise osas, sestap olen ennekõike valmis toetama vanemaid või vanavanemaid, kel on tulnud kogeda lapse/lapselapse surma.  Oman ka suitsiidileina kogemust.

Leinatoetajana on minu jaoks oluline ennekõike pakkuda turvalist ärakuulamist. Just kuulajate puudus on minu enda kogemuses sügava leina väga oluline mõjutaja. Kui leinajal on vajadus ja huvi, saan jagada temaga oma kogemusi. Samuti on minu jaoks oluline toetada inimest tema enda toimetulekuressursside avastamisel. Hindan väga iga jagatud kogemust.
– Karmen

Mart Martma
E-post: vhstuudi@vhstuudio.ee
tel: 5576115
veeb: https://vhstuudio.ee/mart-martma/
Asukoht: Tallinn, online, telefoni teel toetus

Lisainfo

Töö: Inimestega töötamiseks õppisin 3 aastat Saksamaal mereväe ohvitseri koolis, edasi tuli pikk praktiseerimine ja õppimine kuidas koordineerida inimeste päästmist nende eluks vaenulikust keskonnast, ehk märjast ja külmast veest.

Tulles aga viimasesse aega, mis puudutab inimeste vaimset heaolu siis:

10.2023 – 24.01.2024 Meeli Laane Leinakool /
Leinanõustaja täiendõpe

02.2023 – 10.2023 Loov Ruum Koolitused OÜ / Kogemusnõustaja

Leinatoetus:

Hetkel saan leinatoetust pakkuda kontakt kohtumisega Tallinnas P.Süda tn 1 II korrus VH Stuudio ruumides. Samuti olen valmis nõustama ja toetama inimesi ka telefoni ja veebi teel.

Märjamaal ja Raplamaal hetkel veel ruumi ei oma, aga olen valmis kohtuma ja jalutama vabas looduses. Samuti jäävad pakkumisse ka telefoni ja veebi nõustamine.

Enesetutvustus: Leinatoetajana on mulle oluline, et inimene saavutaks taas autonoomia ja elurõõmu. Et ta suudaks oma kaotusest mõelda ja rääkida nii, et see teda enam emotsionaalselt rivist välja ei viiks ja et see tema elu enam ei halvaks. Võib olla mõelda asjadele hoopis nii, et see toob rõõmu pisara silma kui meenub ilus mälestus.

Ükski murekoorem pole inimesel nii suur, mida ma ei suudaks ära kuulata, et tal peale kohtumist oleks võimalus tunda, et ta sai oma mure kellegagi jagada. Jagada seda mida ta pole varem kunagi söandanud teha ja on kõik need aastad üksi kandnud. Ehk jagatud mure on pool mure, kui see on toimunud turvalises õhkkonnas.

Olen õppinud, et kaotused ei ole alati ainult kaotused, vaid on tihti hoopis suured arenguhüppe kingitused, mida hiljem arenedes mõistma õpime.
– Mart

Katrin Teffo
E-post: katrin.teffo@gmail.com
Asukoht: Tallinn
Tasuta konsultatsioon: 15-20 min veebis või silmast-silma
Kohtumise tasu: 50 eur/h; 70 eur/1,5h.

Lisainfo

Töö: Minu nimi on Katrin Teffo. Olen leinatoetuse spetsialist kogemusnõustaja taustaga. Saan Sulle olla toeks keerulistel aegadel nagu lein, kaotused, kaotusvalu, millegi lõppemine, kohanemine muutustega. 

Ma olen Sinu jaoks olemas empaatilise hoidva kuulajana, kaasteelisena, ruumi hoidjana, toetajana ja kuulan läbi südame ja kohalolu. Kasutan Leinakoolis omandatud teadmisi ja oskusi,   varasemalt õpitud teadmisi, oma kogemusi, intuitsiooni.

Leinatoetus:

Tallinnas

Eeltutvumine veebis või kontaktkohtumisel 15-20 min tasuta.

Enesetutvustus: Olen ise emotsionaalne ja minu jaoks on emotsioonide väljendamine ja lubamine oluline. Minu elus on olnud väga keerulisi perioode, ja oskuseid nendega hakkama saada või läbi minna pole varem olnud. Minu elus on olnud suuri muutuseid, südamevalu, tunnistamata leina, läbielamata leina, lahutus, mitu elukohavahetust, mitu operatsiooni, lemmiklooma kaotus, ärevus ja depressiivne periood. Olen kogenud teadvuse muutust, kui troll mulle otsa sõitis. Täna võin öelda enda kogemuste kohta, et kõik on minust kujundanud selle, kes ma praegu olen. 

Kui saan olla Sinu jaoks kasulik, oled südamest oodatud. 

Me oleme pidevas muutumises, me muutume heade või halbade kogemuste mõjul. Lein ja kaotus vajab teise inimesega jagamist, et mitte tunda ennast elust eraldatuna või üksikuna. On võimalik taastada side teiste inimestega, leida endas ressursse, mõtestada ümber, vaadelda uskumusi. Kuid see on  emotsionaalne protsess: peale leina, kaotust, suurt muutust ei ole me enam endised. On kõikumised, on keerulisemad ja kergemad perioodid. Vahel me ei taha ega oska näha, et elus ettetulevate probleemide, valukohtade kaudu ilmutab ennast teadvustamata lein, tunnistamata kaotus, pikaleveninud või traumaatiline lein või suur muutus. Mõnikord on valu nii suur, et ei suuda enam suhelda inimestega ja maailmaga, või ei saa enam aru, miks täiesti ootamatus olukorras väljenduvad väga jõulised emotsioonid või kehalised aistingud. On võimalik leida, kellega koos jagada, tunnistada, uurida, ümber mõtestada, vaadata üle ressursid või ka vaikida. Saan Sind aidata neid kohti vaadelda ja sulle toeks olla turvaliselt ja hoitult. Kui Sind toetab jalutamine, siis saab ka nii oma teemasid avada, koos jalutades. Me kõik oleme erinevad ja reaktsioonid ning märkamised, väljendamised on erinevad, mõtlemine on erinev – koos saab leida just selle, mis Sulle on oluline – see on nagu rätsepatöö. Sind on kuuldud ja nähtud ja vastu võetud sellisena, nagu Sa oled. Igaühel on oma teekond.

– Katrin

Riina Tenno
E-post: riinatenno@gmail.com
tel: 50 53 985
Asukoht: Tallinn

Lisainfo

Töö: Olen läbinud Holistilise treeningprogrammi  ja erinevad praktikaid, mis on suunatud leinaga toimetulekuks.

Enesetutvustus:

4aastat tagasi olid ka minu jaoks sama saatusega emad ja see toetus oli nii vajalik. Iseennast olen uuesti avastanud ja taas leidnud läbi erinevate praktikate, mis on seotud nii alateadvuse kui ka kehateraapiaga.

Kui sa tunned, et ma saan sulle toeks olla, siis luba ennast aidata., kuulan , toetan, aitan.

Minu elu pöördus pöördumatult ühel sügisel neli aastat tagasi kui teispoolsusesse lahkus minu poeg.
Elu jäi seisma väga pikaks ajaks. Mitte päris seisma – ma sõin, magasin, rääkisin, aga ma ei mäleta paljutki mis toimus. Rääkimata päriselt elamisest. Lihtsalt tühjus…
Kuidas jääda ellu kui sureb sinu laps? Kuidas jääda ise ellu kui lahkub sinu lähedane? Kas see on üldse võimalik? 
Ma ei näinud elavaid oma ümber, nägin ja mõtlesin toona ainult pojale, kes läks…
Tänaseks mõistan ma uuesti maailma, aga hoopis teises valguses ja teiste tunnetega. 
See enda uuesti leidmine on olnud samuti raske, aga see on võimalik..
Tänu erinevatele praktikatele olen saanud oma sisetunded tasakaalu. Emotsioonid on lubatud, see on selge. Põhjused ja põhjendused tuleb enda seest otsida ja igale asjale on selgitus.Tänaseks päevaks on mulle kohale jõudnud reaalsus, et kõik mis on toimunud on ikka päriselt nii. Et kõik hakkabki nii olema.
Et see on minu uus elu. Ka selles elus on värve, armastust, naeru, ilu, rõõmu, tantsu… ja ma võin neid kõiki nautida. See ei ole mulle keelatud.

Kui sa tunned, et ma saan sulle toeks olla, siis luba ennast aidata., kuulan , toetan, aitan.
– Riina

Liina Vulla
E-post: liina.vulla@gmail.com
tel: 53312471
Asukoht: Rakvere, online, looduses
Praktika tasu: 20 eur/h
Tavatasu: 45 eur/h (1.5h on 60.-)

Lisainfo

Töö:
Olen tegevusterapeudina töötanud üle 15 aasta (õpingute ajal alustasin töötamist tegevusterapeudi assistendina). Tegevusteraapias alustasin töötamist peamiselt neuroloogiliste klientidega, viimased 8 aastat töötan suures osas laste, noorte ja täiskasvanutega vaimsetervise suunas. Aastate jooksul olen ennast pidevalt täiendanud, kuid hingelähedasemad meetodid, mida töös rakendan lisaks tegevusteraapia lähenemistele  on loodus- ja aiandusteraapia, loovteraapia meetodid ning hetkel õpitav kehapsühhoteraapia. 

Leinatoetus:

Leinatoetust pakun Rakveres või veebi teel. Meeldiva ilma puhul on hea ka läbi looduses olemise ja liikumise teemasid käsitleda. 

Praktika tasu on 20.-  ja tavatasu on 45.- 1h (1.5h on 60.-)


Enesetutvustus:
Terapeudina klientidega töötades tuleb tihtipeale ette leina temaatikat, ootamatuid kaotusi, elumuutusi.  Töötades terapeudina vajasin antud teemade juures täiendavat toetust ning teadmisi, et olla parimal viisil kliendi jaoks olemas sellel teekonnal. Õppe käigus avastasin hoopis enda leinamata leinad, millega sai rahulikult ning turvaliselt edasi mindud ja ära lõpetatud. 

Iga inimese sees on tema hingemets. Leinas olles, oleme metsa tihedamates ja pimedamates nurkades. Leinatoetajana on mulle oluline toetada klienti saama tuttavaks ka selle pimedusega, nii, et ühel hetkel ei olegi see enam nii hirmus ja valus. Igas metsas on erinevat maastikku ning ümbritsevat loodust. Leinatoetajana kulgeme selles metsas, leiame selle ilu ja sära, leiame alad millele toetuda ja puhata, et jõuda kerguse ning tahteni oma elu edasi elada selles muutunud olukorras. 
– Liina

Kristiina Kase
E-post: Kristiina.kase@gmail.com
tel: 580 40 611
FB leht: Kristiina Kase – Südameruum
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus; üle-Eestiliselt veebis Google Meets (kuni 60min) või Microsoft Teamsi vahendusel
Praktika tasu: Ruumi rendi kulu (10€/h)
Tavatasu: 60 eur/h

Lisainfo

Väljaõpe lisaks leinatoetaja täiendusõppele:
Olen õppinud Eesti Meditatsiooni Koolis meditatsiooni õpetaja väljaõppes, mille tulemusena olen omandanud meditatsiooni õpetaja tunnistuse ja OSHO® aktiivmeditatsioonide rahvusvaheliselt sertifitseeritud juhendaja sertifikaadi. Lisaks olen läbinud Body Awareness Institute’s Biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse süsteemi 2 moodulit ja olen BBTRS praktik. 

Leinatoetus:

Piirkond Tallinn ja selle lähiümbrus kontakt-kohtumisena ja üle-Eestiliselt veebis Google Meets (kuni 60min) või Microsoft Teamsi vahendusel.
Praktika ajal tasu ruumi rendi hinnaga (10€/h), hiljem 60€/h
Kontaktandmed: Kristiina.kase@gmail.com, tel 58040611


Enesetutvustus:
Olen ise elus väga palju leinanud erinevaid kaotusi (vanema surm lapsena, raseduste katke(sta)mised, suitsiidi üleelamine) ja elumuutusi (lahutus, kolimised, töövahetused, lapse meditsiiniline diagnoos jne). Aastaid tegin seda mitteteadlikult (leina alla surudes või pisendades) ning ühel hetkel oli kehasse kogunenud nii palju emotsioone, et oli vajadus teadlikumalt oma leina uurima asuda. Mida teadlikumaks oma kaotustest ja leina toimemehhanismidest sain, seda enam tekkis julgus ja valmidus leina teadlikult kogeda ning see omakorda on viinud väga suurte positiivsete  muutusteni mu elus. Olen inimesena väga palju kasvanud ning täna tean, et iga kaotuse või elumuutusega on võimalik teadlikult kohaneda. Kui enda valu oli läbitöötatud, oli aeg küps olla teistele toeks ning seepärast leinatoetaja täiendusõppesse jõudsin. Oman mh teadmisi ja kogemust lapse toetamisest leinas.

Minu jaoks on väga oluline leinatoetajana, et toetatavaga saab loodud turvaline ja hoitud ühendus, mille abil tulevad nähtavaks erinevad inimese sisemised või välised ressurssid väljakutsega toimetulemiseks nii kehas kui meeles. Ja sama oluline on minu jaoks põhimõte, et leinaja ei vaja “päästmist” või “terveks tegemist” vaid armastavat kohalolu ehk turvalist ruumi, kus iseendaga erinevatel tasanditel ühenduda ning enda elujõud tagasi saada. 
– Kristiina

Kylli Kivimurd
E-post: kylli.kivimurd@gmail.com
tel: 53474447
Veeb: https://vaimnetasakaalteraapia.ee/kully-kivimurd/
Asukoht: Tallinn 
Tavatasu: 65 eur/h

Lisainfo

Väljaõpe:
Lisaks leinatoetaja täiendusõppele olen lõpetanud Holistika Instituudi ja omandanud holistilise regressiooniteraapia terapeudi kutse.


Enesetutvustus:
Leina teekonna läbimisel pean väga oluliseks kannatlikkust ja vajadust olla enese suhtes eriti hooliv, kaastundlik ja tähelepanelik. Lähedase kaotus või mõni muu elumuutuse mõju on meie igaühe jaoks erinev. Nendel järelkajadel ei ole kindlat vormi ja aega, küll aga palju segadust ja küsimusi. Alati ei pea kõigega ise toime tulema ja hakkama saama. Me sõltume üksteisest ja mõnikord vajame teiste toetust. Toetajana soovin olla sinu kõrval ja sinu jaoks kohal, et koos liikuda edasi muutuste teekonnal läbi kaotusvalu taas rõõmsama ja tähendusrikkama elu poole.

Kui elu mind proovile paneb, siis vajan kaastunnet, vajan kellegi teise toetust. Vajan kedagi, kes on tähelepanelik minu valu osas ja on mulle toeks, olles lihtsalt mu kõrval. Vajan kedagi, kes kuulab ja aitab mul aktsepteerida kõike seda, mida ma kogen ja tunnen. Oma emotsionaalsuses vajan kohta, kus viivuks puhata ja sügavas tühjuses vajan abi, et end taas leida. Ma vajan lohutust, vastu võtmist ja mõistmist.

Külly  –


Kus saab õppida Leinatoetajaks?

Leinatoetajaks on võimalik õppida erinevate valdkondade ja taustaga inimestel. Tänaseks on leinatoetajate seas arst, konfliktivahendaja, terapeudid, kogemusnõustajad ja õppimas mh ka ettevõtja, lasteaia õpetaja, hingehoidja jt kes soovivad leinateadlikkust tuua oma valdkondadesse või/ja Leinatoetaja ametile pühenduda.

Leinatoetuse spetsialisti täiendusõpe annab vajalikud oskused ja teadmised, et olla teadlikuks toeks leinavale ja elumuutustega silmitsi seisvale inimesele nii üks-ühele formaadis kui ka integreerida oskused ja teadmised erinevatesse töövaldkondadesse.


You Might Also Like

etET