Leinatugi meeskonnale

Töökollektiivil on väga suur väärtus ja roll leina toetamisel.

Olgu selleks kolleegi surma järgselt teineteise toetamine tööl, nii grupis kui individuaalselt või leinava kolleegi toetamine töö keskkonnas peale kaotust.

Teineteise kuulamine, toetamine, austus, siirus ja ausus on osa töökultuurist, mis tugevneb leinatoe korral meeskonnas ja loob ühtsuse ja kuuluvustunde, mida psüühika valusa kaotuse korral enim vajab.

Leinatugi grupile

soovituslik pakett

1. esimene kohtumine vahemikus 1-3 nädalat peale kaotust. Seejärel lepitakse kokku edasiste kohtumiste tihedus
2. edasised kohtumised grupis min 1 x kuus või tihemini (sõltuvalt kaotuse mõjust meeskonnale) esimese 3 kuu jooksul
3. vahekohtumine 6 kuud peale kaotust, kus grupp hindab kaotusega toimetulekut ning kaardistatakse vajalikud järgmised sammud.
4. viimane kohtumine 1 aasta peale kaotust, kus võetakse kokku meeskonna leinateekond ja õppetunnid, mida töhe integreerida ennetavalt.

miks leinatugi grupile?

Leinatugi grupis annab osalejatele järgmised vajalikud kogemused ja teadmised leinaga toimetulekuks:

- kuuluvuse tunne
- mõistmise sarnast või sama kaotust kogevate grupikaaslaste poolt
- võimaluse jagada oma mõtteid ja tundeid, mis toetab leinaga toimetulekut
- jõuvarude taastumise
- iseenda leina tundma õppimise ja mõistmise

Millal leinatuge meeskonnale pakkuda?

Leinatugi grupile on toetav erinevates etappides peale kaotust.

Esimese kohtumise soovitame tellida 1-3 nädalat peale kaotust, mil leinareaktsioonid on värsked ja intensiivsed ning leinatoe integreerimine tõhusaim.

Lein on pika-ajaline protsess, keskmise kestvusega 2 aastat, mis mõjutab tiimiliikmeid ja meeskonnatööd. Teadlik ja leinaprotsessidega arvestav töökollektiiv loob ressursse ja tiimitööd leinas, kaotuse järgselt, mille väärtus on hindamatu.

Individuaalne leinanõustamine töötajatele ja juhtivpsetsialistidele

Leinas tulevad esile varasemad läbitöötamata kaotused, mis võib närvisüsteemi üle koormata ja inimesel tekivad pikema-ajalised raskused tavapäraste ülesannetega toimetulemisel, sh tööülesannete täitmisel. Siin on oluline täiendav individuaalne toetus, spetsialisti poolt.

Leinakool pakub leinanõustamise teenust tiimiliikmetele individuaalnõustamisena.

Teenuse tasu

LEINATUGI GRUPILE

Grupp 2-8 inimest, 190 eur/h
Grupp 9-16 inimest, 290 eur/h

Teenus sisaldab:
- ettevalmistustööd
- läbiviimist
- juhendmaterjali leinast ja leinaja toetamisest, pdf formaadis

Paketihind sõltub Tellija vajadustest ja on kokkuleppeline.

INDIVIDUAALNE LEINANÕUSTAMINE

Tavahind: 110 eur/h

Paketihind on kokkuleppeline, sõltuvalt tellija vajadustest. Soovi korral on võimalik kokku leppida nt kuutasu.

leinakooli kontaktid