fbpx

Mida leinas inimesele öelda?

Uuringus paluti leinajatel otsustada millised kommentaarid on toetavad kaotuse järgselt. 141st kommentaarist leidsid nad vaid 19 toetavat.


Kas Sa oled kogenud kohmetust või ebamugavust, kui lähedase elus on toimunud suur kaotus? Võibolla ka midagi ütlesid talle või kirjutasid, kuid tundub, et ta justkui nagu eemaldub Sinust? Või kui väga aus olla iseenda vastu – hoopis eemaldusid ise temast?

Leinaga on seotud palju müüte ja uskumusi, mis tulevad selgelt esile siis, kui tuttav või lähedane on kogenud elus kaotust ja justkui peab midagi ütlema, teda lohutama. Mida on õige öelda? Äkki on parem, kui ei ütle üldse midagi, siis tal pole ka valus? Või hoopis: “Ma tean, mida sa tunned! Mul just oli samasugune olukord!”

“Mis siis on õige öelda ja miks see, mida ma ütlen või teen, justkui lükkab teda eemale?” jt küsimustele vastame videokursusel “Mida leinas inimesele öelda?”

Videokursusel “Mida leinas inimesele öelda?” räägime järgnevast:

  • ๏ leina definitsioon
  • ๏ leina müüdid ja nende mõju leinajale
  • ๏ kommentaarid, mis leinajat ei toeta ja miks
  • ๏ millised on toetavad sõnad, mida öelda leinajale

Koolitaja Meeli Laane

on leinanõustaja, akrediteeritud transpersonaalne psühhoterapeut, The Grief Recovery Method tippspetsialist, PREP-paarisuhtekoolituse koolitaja. Meeli on täiendanud ennast Imago suhteteraapia, loovteraapia, konstellatsioonide, lepituse ning perenõustamise valdkonnas.


You Might Also Like

etET