Lapse toetamine leinas

Osalustasu:
99 eur kuni 15.03.
149 eur alates 16.03.

Lapse toetamine leinas ja elumuutustes on praktiline koolitus, mis on suunatud lapsevanematele ja lapse hooldajatele.

Praktiliste oskuste ja teadmistekeskse koolituse raames omandab lapsevanem/hooldaja oskused:

• kuidas tunda ära lapse leina tunnused ja sümptomid
  • kuidas toetada last emotsioonide väljendamisel
  • kuidas rääkida surmast lapsega
  • kuidas toetada lapse leinaprotsessi

Koolitus on üles ehitatud lihtsas keeles ja järgitavas formaadis, et anda vajalikud teadmised ja oskused lapsevanemale/hooldajale lapse toetamiseks järgnevatel juhtudel:

• lähedase surma korral
  • lemmiklooma surma/kaotuse/äraandmise korral
  • vanemate lahkuminekuks ettevalmistamine ning tagantjärele toetamine
  • teiste oluliste elumuutustega kohanemise toetamiseks.

Praktiline koolitus koosneb 4st kohtumisest, kus iga kohtumise kestvus on 2h. Kohtumistevälisel perioodil on osalejatele kodused harjutused, mis toetavad teadmiste ja praktikate omandamist.

Koolituse sisu

• Müüdid leinast, mis tegelikkuses pärsivad lapsel muutustega/kaotustega toimetulekut
  • Laste leina sümtpomid ja käitumisviisid
  • Laste leina tuvastamise toetamine
  • Lapse leina väljendamise toetamine
  • Praktilised harjutused lapse leinatöö toetamiseks

Koolituse sihtgrupp: lapse hooldajad, sh lapsevanemad, vanavanemad, täiskasvanud õed-vennad, lähisugulased, hoolduspered, kasuvanemad.

Osalustasu:

Soodushind kuni : 99 eur
Tavahind: 149 eur, peale

Osalustasu sisaldab:

• veebikoolitusel osalemist
  • koolitusmaterjale Leinakooli e-keskkonnas leinakool.thinkific.com

Osalustasu tingimused:

• Tagastamatu broneerimistasu 40 eurot garanteerib koha koolitusel.
  • Tühistades broneeringu rohkem kui 1 nädal ennem koolituse algust, tagastatakse 50% kogumaksumusest (va broneerimistasu).
  • Tühistades broneeringu 1 nädal või vähem ennem koolituse algust, makstud summat ei tagastata.

Koolitusel osalejatele väljastatakse soovi korral tõend koolituse läbimise kohta.

Koolituse läbiviija on Leinanõustaja Meeli Laane.
Koolitust korraldab Meeli Laane Leinakool.

Õppekava vaatamiseks vajuta siia

Õppekava nimetus: “Lapse toetamine leinas ja elumuutustes”.

Õppekava rühm: Psühholoogia

Õpiväljundid. Osaleja:

• teab, kuidas rääkida surmast lapsega
  • oskab tuvastada lapse leina tunnused ja sümptomid
  • oskab toetada last emotsioonide väljendamisel
  • oskab toetada lapse leinaprotsessi

Sihtgrupp: lapse hooldajad, sh lapsevanemad, vanavanemad, täiskasvanud õed-vennad, lähisugulased, hoolduspered, kasuvanemad.

Õpingute alustamise tingimused: puuduvad

Õppemaht: Auditoorne õppemaht veebis kokku 10 ak t, millele lisandub iseseisev materjali läbitöötamine kuni 4 ak t.

Õppekeskkond: E-õpe toimub veebikeskkonnas Zoom.

Koolituse sisu:

• Laste leina sümtpomid ja käitumisviisid
  • Laste leina tuvastamise toetamine
  • Lapse leina väljendamise toetamine
  • Praktilised harjutused lapse leinatöö toetamiseks

Ülesehitus:

• teooria
  • praktika
  • arutelu

Lõpetamise tingimused ja väljastatav dokument:

• Koolitusel osalejatele väljastatakse soovi korral tõend läbitud teemade kohta.

Täiendusõppe läbiivija: Leinanõustaja Meeli Laane.
Täiendusõppe korraldaja: Meeli Laane Leinakool

Tagasiside varasemalt koolituselt

Rene Kolon, koolipsühholoog

“Aitäh suurepärase koolituse eest. Katsetasin viimasel kohtumisel emotsionaalse energia checklisti ning panime üleskerkinud laused vastavatesse kategooriatesse ning saime koos kohe aru, kuidas süsteem toetab. Ta ütles, et nii kui esimese lause kirjutas, läks palju kergemaks. See tõstis minu enesekindlust ja usku, et õpitud süsteem tõesti töötab. Juba on ideid, kuidas õpitud tehnikat kasutada oma teiste klientide peal. Tõepoolest, see tundub palju universaalsem kui alguses paistis, sest kõik tulevad ju seansile midagi leinama :)”.
.

Kuula salvestust lapse leinast

Kuula Leinakohvikut, kus Leinanõustaja ja Leinakooli asutaja Meeli Laane räägib lapse leinast.