Leinajale

Kuidas toetada end leina ajal?

Lae alla endale “Leina teejuht” infomaterjal, mis annab olulisi suuniseid, kuidas leina teekonnal orienteeruda.

Leina tugigrupp

Suure kaotusega silmitsi seistes tunneme tihtipeale üksildust ja, et meid ei mõisteta. Üksildustunne ja eraldatus tõukavad meid veelgi enam leina lõputusse sügavusse, kuskohast ühel hetkel võib juba väga keeruline välja tulla.

Inimese psühholoogiline vajadus on jagada oma leina ja olla kuuldud inimeste poolt, kes mõistavad teda. Teiste sarnastega kohtudes koged, et sa ei olegi üksinda, sinusuguseid on veel. Me toetame teineteist ja iseennast sel teekonnal.

Tugigrupp leinajatele on loodud selleks, et toetada leinaja psühholoogilist vajadust olla koos inimestega, kes leinavad ja seeläbi mõista iseennast paremini ning tulla toetatud viisil leinaga toime.

Hoia end uue infoga kursis

Telli endale Leinakooli uudiskiri ja Sinu postkasti jõuavad värsked uudised tugigruppide, eneseabimaterjalide, koolituste jm toetatavate tegevuste kohta, mis aitab leina teekonnal liikuda hoitult.

Materjal iseseisvaks toetamiseks

Videokoolitused

Videokoolituste vaatamine on hea viis sammhaaval tundma õppida leinaprotsesse ja mida leinatöö endast kujutab. Teadmine on üks võtmetest, mis toetab leinatöö läbimist. Tihtipeale on lisaks vaja veel täiendavaid samme. Sammhaaval leinast läbi.

Intervjuud ja podcastid

Kutsun Sind kuulama intervjuusid ja ka podcaste leinast, mis aitavad tabada eneses ahhaa hetked ja sammukese rohkem teadlikkuks saada oma leinast.

Kas lein ja leinanõustamine on seotud vaid surmaga? Eestikeelsed subtiitrid.
Räägime leinast Ecosh TV’s
Intervjuu leinast leinanõustaja Meeli Laanega ja Dr Esther Avnoniga. Ingliskeelne.
Arvamusfestival 2023 arutelu teemal “Lein ei nakka”

Nipid enda toetamiseks leinas

Emotsiooni allasurumise asemel kutsun Sind emotsiooni vastu võtma ja lubama tal minna. Kuidas seda teha, selleks leiad mõned nipid allolevatest videotest.

Kuidas kehast vabastada emotsiooni
Pinges keha lõdvestamine
Hingamine pingelisel ajal

oLEINinemene!
Podcast leinast

Tagasiside

Aili Nurmeots

Sertifitseeritud juhtide coach ja Gallupi tugevuste coach

Rõõm oli sind näha Meeli! See sügav kohalolu ja soojus, millega sa terve publiku (toim: Arvamusfestival, 2023) vaid loetud minutitega endaga kaasa haarasid, oli tõeliselt imetlusväärne! Tulin enda meelest sind vaid tervitama, kuid jäin paigale kümneteks minutiteks. Tõeliselt sügav ja maagiline kogemus ja hea näide, mis sünnib siis, kui täielikult usaldada. Aitäh sulle selle kogemuse eest!