Metafoorkaardid

Leinatöö läbimise toetamisel on oluline pöörata tähelepanu tervele teekonnale, toimetulekuressursidest varjatud valuni, mil viisil toetada emotsioonide väljendamist ning liikuda toetava uue loomise suunas.

Leinaga käib tihtipeale kaasas muutunud enesekuvand, küsimus “kes ma nüüd olen peale kaotust?”, mis on nii hüvastijätu kui ka uue loomise juures oluline aspekt.

Lein on emotsionaalne protsess, seega fookuses on oluline hoida emotsioonide kaardistamist, sh varjatud emotsioonide ning nende väljendamist ja sisemiste ressursside avanemise toetamist.

Leinakool on väljatöötanud 8 erinevat metafoorkaardi pakki, mis toetavad leinateekonna läbimist.

Valikus on järgmised metafoorkaardid:

1. Silmad – sobivad suurepäraselt sisekaemuse toetamiseks kui ka selle kaardistamiseks, kas välismaailm on turvaline ja toetav või hoopis hinnanguline mh

2. Sillad – sobivad mh hästi leina teekonnal olemise kaardistamiseks ja liikumise tuvastamiseks

3. Mängulised emotsioonid – emotsioonide väljendamist toetavad, mängulisel viisil

4. Surmaga silmitsi – surmaga seostuvate alateadlike mõtete ja tunnete kaardistamiseks , lõplikkuse käsitlemiseks

5. Pakett koosneb 3 x sõnade kaardipakist:
a. Leinaja toetamise sammud – struktuur kaotuse keskseks aruteluks
b. Emotsioonid
c. Vajadused
Kaarte on võimalik ka eraldi osta.

6. Uks sisemaailma – sisekaemust toetavad kaardid

Kaardid toetavad oluliselt laiemate teemade käsitlemist lisaks leinatööle, kus on oluline sisekaemus, lõplikkus, teekond, uued võimalused ja arengud mh

Kaarte on võimalik tellida info@leinakool.ee